SCHEDULE OF PERFORMANCES – June 8 & 9, 2019

Wulver’s Glade Stage

10:00: Baksana
10:30: Broon
11:30: The Tortuga Twins
12:30: Broon
1:30: The Tortuga Twins
2:30: Broon
3:30: The Tortuga Twins
4:30: The Stomptowners
5:00: Broon

The Ember Rose

10:00: BOWI
10:30: Fakespeare
11:30: Her Royal Majesty’s Tournament
12:30: Master Payne’s Magykes
1:00: No Parchment Needed
2:00: Baksana
3:00: Her Royal Majesty’s Joust
4:00: Master Payne’s Magykes
4:30: LYNX – Daredevil of Oddities
5:00 The Tortuga Twins

Bairns Puppet Theater

11:00: Storytime with Wytchwood Players
12:00: Piccolo Puppet Players
1:00: Storytime with Wytchwood Players
2:00: Piccolo Puppet Players
3:00: Storytime with Wytchwood Players
4:00: Piccolo Puppet Players

Cantering Kelpie Arena

11:30: Her Royal Majesty’s Tournament
3:00: Her Royal Majesty’s Joust

Loupin’ Corbie Stage

10:30: Cirque du Sewer
11:30: LYNX – Daredevil of Oddities
12:30: Cirque du Sewer
1:30: Robin Hood and Maid Marian Present!
2:30: Cirque du Sewer
3:30: Robin Hood and Maid Marian Present!
4:30: Baksana
5:00: Cirque du Sewer

Falkland Gate

10:00: The Stomptowners
10:30: Robin Hood and Maid Marian Present!
11:30: Baksana
12:00: Fakespeare
1:00: LYNX – Daredevil of Oddities
2:00: BOWI
3:00: LYNX – Daredevil of Oddities
4:00: Fakespeare
5:00: No Parchment Needed

Nessie’s Loch

11:00: No Parchment Needed
12:00: BOWI
1:00: The Stomptowners
200: Fakespeare
3:00: No Parchment Needed
4:00: BOWI
5:00: Master Payne’s Magykes
5:30: The Stomptowners

SCHEDULE OF PERFORMANCES – June 15 & 16, 2019

Wulver’s Glade Stage

10:00: Baksana
10:30: Broon
11:30: MooNie the Magnif’cent
12:30: Broon
1:30: MooNie the Magnif’cent
2:30: Broon
3:30: MooNie the Magnif’cent
4:30: Dram & Go
5:00: The MooNie and Broon Show

The Ember Rose

10:00: Dram & Go
10:30: Fakespeare
11:30: Her Royal Majesty’s Tournament
12:30: Baksana
1:00: No Parchment Needed
1:30: BOWI
2:00: Fakespeare
3:00: Her Royal Majesty’s Joust
4:00: The Stomptowners
4:30: LYNX – Daredevil of Oddities
5:00 The Tortuga Twins

Bairns Puppet Theater

11:00: Storytime with Wytchwood Players
12:00: Piccolo Puppet Players
1:00: Storytime with Wytchwood Players
2:00: Piccolo Puppet Players
3:00: Storytime with Wytchwood Players
4:00: Piccolo Puppet Players

Cantering Kelpie Arena

11:30: Her Royal Majesty’s Tournament
3:00: Her Royal Majesty’s Joust

Loupin’ Corbie Stage

10:00: The Minstrel Darius
10:30: Cirque du Sewer
11:30: LYNX – Daredevil of Oddities
12:30: Cirque du Sewer
1:30: Robin Hood and Maid Marian Present!
2:30: Cirque du Sewer
3:30: Robin Hood and Maid Marian Present!
4:30: Baksana
5:00: Cirque du Sewer

Falkland Gate

10:00: The Stomptowners
10:30: Robin Hood and Maid Marian Present!
11:30: The Tortuga Twins
12:30: Dram & Go
1:00: LYNX – Daredevil of Oddities
2:00: The Tortuga Twins
3:00: LYNX – Daredevil of Oddities
4:00: No Parchment Needed
5:00: Fakespeare

Nessie’s Loch

11:00: No Parchment Needed
12:00: BOWI
12:30: Fakespeare
1:30: The Stomptowners
200: Dram & Go
3:00: Master Payne’s Magykes
3:30: BOWI
4:30: Master Payne’s Magykes
5:00: The Stomptowners